Hakkımızda

Hakkımızda

          2007 yılında İstanbul’da kurulan ALKAZE Danışmanlık, danışmanlık sektöründe özellikle “Hibe Projeleri ve Devlet Destekleri Danışmanlığı” konusunda hazırladığı projeler ile alternatif finansman çözümlerinde Türkiye’nin aranılan ve sektöründe lider bir danışmanlık firmasıdır.Türk firmalarının ulusal ve uluslararası AR-GE fonlarından yararlanması sağlar. Hibe Projeler danışmanlığı yoluyla, müşterilerini büyütür ve zenginleştirir. TÜBİTAK danışmanlığı, TÜBİTAK 1507, 1501, 1511 AR-GE projeleri ve AR-GE Merkezi Kurulum hizmetleri portföyünün en büyük dilimini oluşturur. AR-GE projesi danışmanlığının yanı sıra, KOSGEB Danışmanlığı, Kalkınma Ajansı Danışmanlığı da yapmaktadır. Müşterilerini yurtdışında da büyütmek için; Ekonomi Bakanlığı DTM İhracat Destekleri Danışmanlığı, Turquality Destekleri Danışmanlığı da Alkaze’nin mevzuat danışmanlığı alanında hizmet portföyünün en önemli parçasını oluşturur.


Bu konulardaki uzmanlığı, sahip olduğu “Turquality Akredite Danışmanlık Kuruluşu Belgesi” ve “TSE 13078 Danışmanlık Hizmetleri Hizmet Yeterlilik Belgesi (HYB)” ile tescil edilmiştir.

Projelerin en iyi şekilde hazırlanmasını ve bulunduğumuz sektörde lider olmamızı sağlayan en önemli unsur bünyemizde farklı alanlarda uzman mühendislerden oluşan zengin ve deneyimli bir kadromuzun olmasıdır. 2007’den bu yana 350’i aşkın firma ile hibe projeler gerçekleştirdik: Gerçekleştirdiğimiz projeler, firmaların katma değerli ürün üretimi sonucu büyümesine destek verdi. Türkiye’deki KOBİ’lerin katma değerli üretim ve kurumsallaşma konularındaki dönüşümüne öncülük ettik ve etmeye devam ediyoruz. Güçlü kadrosu ve sistematik çalışma prensipleriyle büyümekteyiz. Bilgiyi yaymak ve paylaşmak en önemli aracımız. Bu yüzden Türkiye’nin her yerinde, firmalar için gelişimi destekleyici bilgilendirme seminerleriyle de binlerce Türk firması ile buluşmaya devam ediyoruz. Sizi de hibe projeler alanında bilgilendirmemizi istiyorsanız bizimle iletişime geçin!

 

Müşterilerimizin Niçin ve Ne Zaman Bize Başvurular?

Aşağıda yer alan konulardan herhangi birini yapıyorsanız veya yapmayı planlıyorsanız, sizin de firmanız bu desteklerden yararlanabilir. Bu konular hakkında ve bunların nasıl AR-GE projesine dönüştürüleceği hakkında danışmanlık almak için bizi hemen arayınız.

– Müşterilerimizin büyümek istediklerinde

Yeni ürün geliştirmek istediklerinde

Yurtdışında var olan ama Türkiye’de üretilmeyen yeni ürün geliştirmek istediklerinde

AR-GE faaliyetleri için teknik ve finansal desteğe ihtiyaç duyduklarında

AR-GE laboratuvarı kurmak istediklerinde

Mevcut ürününüzün veya üretiminizin kalitesini arttıracak kendilerinin tasarlayacağı bir makine yatırımı planladıklarında

Satış-Pazarlama organizasyonlarını büyütürken projelerine destek aradıklarında

Yazılımsal altyapılarını geliştirmek için finansal destek aradıklarında

Şu anda piyasada olmayan bir yazılım geliştirmek istediklerinde

Mevcut üretimlerinde maliyet düşürme çalışmaları yapmayı planlıyorsalar

Otomasyon projeleri gibi üretim sürecinizi hızlandıracak ve geliştirecek bir projeleri varsa

Üretim kapasitelerini artırmak için yeni makinalar alınması gerektiğinde
Finansal Yönetim çerçevesinde 5746 no’lu AR-GE vergi teşviklerinden yararlanmak istediklerinde

Proje yapma mantığını firmalarına yerleştirmek istediklerinde

Bize başvururlar. Danışmanlık hizmetlerimiz için siz de bizimle iletişime geçin!

Neden Alkaze

– Karmaşayı basitleştiririz.

– Danışmanlık yapar; öneriyi uygular ve sonuç alırız.

– Değer yaratan çözümler sunarız.

– Müşterimizle aynı dili konuşuruz.

– Proje fikrini beraber oluştururuz.

– Hem iyi hem kötü gün dostuyuz. Projelerin, revize dahil her türlü aşamasında müşterimizle beraberiz.

– Müşterimize sürdürülebilir büyümenin ve değer yaratarak kazanmanın yolunu açarız.

– Her başarının doğru ve kaliteli insanla başladığını bilir; bunun için çalışanlarımıza ve paydaşlarımıza sürekli yatırım yapar; onların gelişimi için çaba harcarız.

– Her proje için doğru ekibi oluştururuz.