Ar-Ge ve İnovasyon Destek Programı ile 750.000 TL’ye Kadar Destek

KOSGEB’in Ar-Ge destek programının amacı, bilim ve teknolojiye dayalı yeni fikir ve buluşlara sahip, küçük-orta işletmelerin yeni ürün, yeni süreç, bilgi veya hizmet üretmelerini sağlayarak katma değerli ürün yelpazesini, Ar-Ge’yi ve inovasyonu firmaların kurum kültürlerine kazandırmaktır. En önemli amacı budur.

KOSGEB Ar-Ge İnovasyon Destek Programında Hangi Proje Giderlerine Destek Verilir? Destek Miktarları Nelerdir?

KOSGEB bu program dahilinde birçok destek kalemlerine katkı sağlıyor. Bunlar;

  • Makine teçhizat,
  • Donanım,
  • Hammadde,
  • Yazılım,
  • Hizmet giderleri

KOSGEB makine teçhizat, donanım, yazılım, hammadde ve hizmet giderleri desteği kapsamında 150.000 TL lik geri ödemesiz destek sağlamaktadır. Bir de işletmelere pahalı olan makine teçhizattan donanıma, hammaddeden yazılıma ve beraberinde hizmet giderlerine 300.000 TL ye kadar geri ödemeli, sıfır faizli destek imkanı da sunabiliyor.
Personel gideri desteği bulunmaktadır ve %100 desteklenerek 150.000 TL ye kadar üst limit sunmaktadır.

Firmalar proje danışmanlık desteklerinde 25.000 TL olarak yine destek alabiliyorlar. Bununla birlikte eğitim destekleri, sınai mülkiyet hakları desteği ve test analiz-belgelendirme desteği de yine firmalara sunulmaktadır.

KOSGEB Ar-Ge İnovasyon Destek Programı ile ilgili diğer sorularınızın cevabı için,’ 8 Soruda KOSGEB Ar-Ge İnovasyon Programı’ sayfamızı ziyaret ediniz.