Küresel Tedarik Zinciri Yetkinlik Projeleri Makine Desteği

KTZ Yetkinlik Projelerinde, uzay, havacılık, elektrik, elektronik, makine, otomotiv, maden ve metaller ile kimya sektörlerinde faaliyet gösteren üretici firmaların,
küresel ölçekteki yabancı firmaların tedarik zincirlerinde yer alabilmeleri için üretmeleri gereken numune/prototiplerin üretiminde ihtiyaç duydukları “ürün geliştirme (prototip/numune),test, analiz, doğrulama, kalite kontrol veya ölçme amaçlarına hizmet edecek” makine, ekipman ve donanım alımları destek kapsamındadır.
KTZ projeleri, seri üretim ya da kapasite artırımı için yatırım desteği niteliğinde değildir.

Kazanımlar:

  •        Makine Alımı
  •        Yazılım Kurulumu
  •        Kalite Belgeleri

Küresel Tedarik Zinciri Yetkinlik Projesi Desteği Hakkında Daha Detaylı Bilgi Almak için Bizimle İletişime Geçin

Küresel Tedarik Zinciri Yetkinlik Projeleri kapsamında destek oranı %50 ve sağlanacak maksimum destek 1 Milyon Dolar olarak belirlenmiştir. Maksimum proje süresi ise 2 senedir.

Küresel Tedarik Zinciri Projesi Destek Kalemleri ve Miktarları:

Alet/Teçhizat: seri üretim amaçlı kullanılmayan, ürün geliştirme, test, analiz, doğrulama, kalite kontrol veya ölçme amaçlarına hizmet edecek makine, ekipman ve donanım alımları destek kapsamındadır. Üst limit bulunmamaktadır.

Yurtdışı Ofis/Depo: Küresel firmanın ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda veya tedarik ve iletişim süreçlerinin aksamaması adına yurt dışında açılacak ofis ve depo için kira bedeli desteklenmektedir. Üst limit bulunmamaktadır.

Yazılım: Yeni yazılım tedariği veya mevcut yazılımların güncellenmesi bu destek kapsamında gerçekleştirilebilir. Üst limit bulunmamaktadır.

Eğitim, Danışmanlık ve Müşteri Ziyaretleri: Alınması planlanan eğitim ve danışmanlık faaliyetleri ile küresel firmaya yapılan ziyaretler desteklenmektedir. Küresel firma yetkililerinin tedarikçi firmaya yapacağı ziyaretler de bu kapsamda desteklenmektedir. Destek üst limiti 100.000 Dolar’dır

Sertifikasyon, Test/Analiz, Ürün Doğrulama: Test/analiz ve ürün doğrulama faaliyetleri ile ürün veya sistem sertifikasyon süreçleri bu destek kapsamında değerlendirilebilir. Üst limit bulunmamaktadır.

Küresel Tedarik Zinciri Yetkinlik Projeleri, seri imalat süreçlerinin iyileştirilmesinden ziyade firmanın ürün geliştirme ve test altyapısının iyileştirilmesine yönelik destek vermektedir. Buna karşın; eğitim, danışmanlık, yazılım ve sertifikasyon desteklerinden faydalanılmaktadır. KTZ Yetkinlik Projesi destek kapsamına alınan tedarikçi, proje süresi boyunca Bakanlıkça verilen aynı mahiyetteki desteklerden yararlanamamaktadır.

Yurt Dışındaki Küresel Firma Kriterleri:

  •    Birden fazla coğrafyada faaliyet göstermesi
  •   Uluslararası kabul gören listelerde yer alması
  •   Sektöründe en çok tanınan firmalardan biri olması

 Bu ve benzer birçok yeni haber, son dakika olarak LinkedIn ve Twitter hesaplarımız üzerinden takipçilerimize ulaşmaktadır.