TÜBİTAK’tan -1511- Eğitim Amaçlı Elektronik Deney Setlerinin Geliştirilmesi Çağrısı

Bu çağrı kapsamında lise ve orta öğretim öğrencileri tarafından eğitim amaçlı kullanılabilecek açık kaynak kodlu, yaygın geliştirme ortamlarıyla uyumlu, aynı zamanda katma değeri ile birlikte ticari değer oluşturabilecek ürünlerin geliştirilmesi beklenmektedir.

Aşağıdaki başlıklarda verilen konular bu çağrı kapsamında değerlendirilecektir:
-Geliştirilecek olan deney setleri esnek donanım yapısına sahip ve asgari muadil başlangıç geliştirme setlerinin sahip olduğu özellikleri kapsamalıdır. Geliştirilecek olan set, ek donanımların modüler olarak üzerine eklenebildiği bir mimariye sahip olabileceği gibi temel bileşenleri içeren tek bir parça olarak da tasarlanabilir.
-Proje çıktısı ürün, muadillerine göre donanımda ve/veya yazılımda farklılık ve katma değer yaratabilmelidir.
-Donanımın bütün fonksiyonlarının kullanımına ilişkin detaylar ve bu fonksiyonların uygulama örnekleri kullanım kılavuzu içerisinde sunulmalıdır.
– Genel amaca yönelik olabileceği gibi, özel uygulamalara yönelik (robotik, nesnelerin interneti, sağlık teknolojileri, giyilebilir teknolojiler, insansız hava araçları vb.) özgün eğitim amaçlı deney setleri de bu kapsamda değerlendirilecektir.
Çağrı hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

Çağrı Kapsamında Olmayan Konular:
-Katma değeri olmayan ve piyasada yaygın olarak bulunan geliştirme kartlarından farklılık içermeyen projeler desteklenmeyecektir.

Diğer Hususlar:
-Geliştirilecek olan deney setlerinin, farklı seviyedeki kullanıcılara göre uyarlanabilir tek bir ürün ya da farklı seviyedeki modülleri içeren bir ürün ailesi olması beklenmektedir.
-Çağrı kapsamında desteklenecek projelerin tasarımlarına ilişkin bütün dosyalar açık kaynak olarak paylaşılacaktır. Bu nedenle yazılım ve donanım tasarımlarının açık kaynak olarak geliştirilmeye uygun olması gerekmektedir.
-Geliştirilecek olan deney setlerinin yazılım altyapısının bulut teknolojisine uyumlu olması tercih sebebidir.

Çağrıya İlişkin Özel Şartlar:

  • Proje Süresi Üst Sınırı: 24 Ay
  • Proje Bütçesi Üst Sınırı: 1.500.000 TL
  • Ortaklı Proje Bütçesi Üst Sınırı: 2.000.000 TL
  • İşbirliği Yapısı: Kısıt yoktur
  • Çağrı Ön Kayıt Son Tarihi: 10.2019

Bu ve benzer bir çok yeni haber, son dakika olarak LinkedIn ve Twitter hesaplarımız üzerinden takipçilerimize ulaşmaktadır.

Rakamlarla Alkaze
Alkaze’nin danışmanlığında bugüne kadar 1100’ü aşkın Başarılı Hibe Proje gerçekleştirildiğini biliyor muydunuz?

Örnek Ar-Ge Projesi