TÜBİTAK – 1003– Üç Boyutlu Biyo-Yazıcı Teknolojileri Geliştirilmesi Çağrısı

Genel Çerçeve

Bu çağrıda, Üç Boyutlu Biyo-Yazıcıların, bunların alt bileşenlerinin ve bu yazıcılarda kullanılacak biyomalzemelerin geliştirilmesi, iyileştirilmesi, klinik aşamaya geçmek için gerekli testlerin yapılması ve klinik araştırmaların tamamlanması ile ilgili projelere destek verilecektir. Bu çağrıya sunulacak proje önerilerinin özgün ve katma değeri yüksek, yaratıcı, yenilikçi ve uygulanabilir olması beklenmektedir. Proje sonucunda ortaya çıkacak teknoloji, prototip ya da ürünün dünya ölçeğinde benzerleriyle rekabet edebilecek seviyeyi hedeflemesi öncelikle amaçlanmaktadır.

Çağrıya başvurmak için bizimle iletişime geçin

Amaç ve Hedefler

Bu çağrının amacı, Üç Boyutlu Biyo-Yazıcılar için, aşağıdaki maddelerden en az birini karşılayan projelerin desteklenmesidir.
· Üç Boyutlu Biyo-Yazıcıların ve/veya alt bileşenlerinin geliştirilmesi
· Üç Boyutlu Biyo-Yazıcılara uygun biyomalzemelerin geliştirilmesi, karakterizasyonları ve (biyo)üretim yöntemlerinin geliştirilmesi
· Mevcut Üç Boyutlu Biyo-Yazıcıların teknolojilerinin iyileştirilmesi ve performanslarının arttırılmasına yönelik çalışmalar,
· Bu yazıcıların kullanıldığı yenilikçi doku iskelesi, hücre/kök hücre ve doku mühendisliği uygulamaları · Bu yazıcılarla geliştirilen teknolojilerin klinik aşamaya geçmesi için gerekli performans ve ürün güvenlik testlerinin (biyouyumluluk, biyomekanik vb.) yapılması
· Bu yazıcılarla geliştirilen teknolojilerin hayvan deneyleri ve klinik araştırmalarının yapılması

Çağrıya başvurmak için bizimle iletişime geçin

Çağrıya Özel Hususlar

Bu çağrı kapsamında başvuru yapacak projelerin içeriğinin aşağıdaki tüm hususları taşıması gerekmektedir: · Önerilecek projelerin küçük, orta veya büyük ölçekli projeler olarak hazırlanabilir. · Bu çağrı kapsamında altyapı oluşturmaya yönelik olan projeler desteklenmez ve proje bütçe kalemleri arasında dengeli bir dağılım olması beklenir.

Çağrıya İlişkin Özel Şartlar:

Küçük Ölçek: Maksimum 24 ay – Maksimum 500.000 TL
Orta Ölçek : Maksimum 36 ay – 500.001 – 1.000.000 TL
Büyük Ölçek : Maksimum 36 ay – 1.000.001 – 2.500.000 TL

Çağrı Ön Kayıt Son Tarihi:  22 Haziran 2018

Çağrıya başvurmak için bizimle iletişime geçin

Bu ve benzer bir çok yeni haber, son dakika olarak LinkedIn ve Twitter hesaplarımız üzerinden takipçilerimize ulaşmaktadır.

Bizi takip etmeye devam edin

Rakamlarla Alkaze
Alkaze Danışmanlık’ın, bugüne kadar Türkiye’deki firmalara Ar-Ge Desteklerinden 350 Milyon TL üzerinde kazandırdığını biliyor muydunuz ?

Örnek Ar-Ge Projesi