TÜBİTAK’tan KOBİ’ler İçin Sınırsız %75 Hibe’li Ar-Ge Desteği Fırsatı

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) TEYDEB programlarında ‘1501 Sanayi Ar-Ge Destekleme Programı’nın destek oranı %40-60’tan %60-75’e çıkartıldı. Değişiklik kapsamında destek oranları, KOBİ’ler için toplamda 5 proje sınırı kaldırılarak sabiti % 75, büyük ölçekli firmalar için sabit % 60 oldu. Sanayi Ar-Ge Projeleri Destekleme Programı’nın, destek oranlardaki artış Ocak ayından itibaren geçerli olarak uygulanacak.

Firma düzeyinde katma değer yaratan kuruluşların Ar-Ge çalışmalarını teşvik etmeyi amaçlayan Sanayi Ar-Ge Projeleri Destekleme Programı, bugüne kadar toplam 15 bin 238 proje başvurusu yapıldı, projelere ödenen destek tutarı ise toplamda 6 milyar liraya ulaştı. Bu rakam, teknoloji ve yenilik destek programları kapsamında bugüne kadar ödenen tutarın yüzde 72’sini oluşturmaktadır.

TÜBİTAK Ar-Ge Süreçlerini Desteklemeye Devam Edecek

Şirketiniz için daha fazla gelir ve kar elde etmenin yolu daha nitelikli ve kaliteli ürün ve süreç geliştirmektir. Bu faaliyetler için gerekli finansmanı bu destek programıyla sağlanmaktadır. Ar-Ge projelerinizin TÜBİTAK’tan destek alma olasılığını ücretsiz analiz ettirmek için lütfen bizimle iletişime geçiniz

Bu ve benzer bir çok yeni haber, son dakika olarak LinkedIn ve Twitter hesaplarımız üzerinden takipçilerimize ulaşmaktadır.

Bizi takip etmeye devam edin

Rakamlarla Alkaze
Alkaze’nin danışmanlığında bugüne kadar 850 Başarılı Hibe Proje gerçekleştirildiğini biliyor muydunuz?

Örnek Ar-Ge Projesi