TÜBİTAK 1509 kapsamında MANUNET 2018 Çağrısı Açıldı

Avrupa Birliği Horizon 2020 Programı kapsamında, TÜBİTAK’ın da katıldığı bir proje olan MANUNETIII Projesi temel olarak; yeni imalat teknolojilerinin gelişimini, özellikle KOBİ’lerin imalat konulu R&D faaliyetlerine katılımını, imalata dayalı ekonominin Avrupa bölgesinde büyümesini, böylece Avrupa imalat endüstrisinin küresel rekabet gücünün artırılmasına katkıda bulunulmasını amaçlamaktadır.

MANUNETIII kapsamında, imalat teknolojileri Ar-Ge projelerinin destekleneceği uluslararası bir çağrı açılmıştır. Türkiye’de yerleşik sermaye şirketlerinin de başvurabileceği çağrı süreci, proje ön başvurusu ve proje önerisi olmak üzere 2 adımlı bir prosedürdür. Proje ön başvurusu çağrısı 23 Mart 2018 tarihinde ve proje önerisi çağrısı 12 Temmuz 2018 tarihinde kapanacaktır.

Çağrıya İlişkin Özel Şartlar:

Ön Kayıt Son Tarihi :  Proje ön başvuruları 23 Mart 2018 tarihine kadar devam edecektir.

Proje Bütçes: Proje bütçesi üst sınırı bulunmamaktadır.

Destek Miktarı:  Büyük firmalarda proje giderlerinin % 60’ı KOBİ’lerde proje giderlerinin % 75’i hibe olarak desteklenmektedir.

Destek Süresi: Proje süresinde kısıtlama yoktur. !İlgili uluslararası programın çağrısında kısıtlanabilir.

Bu ve benzer bir çok yeni haber, son dakika olarak LinkedIn ve Twitter hesaplarımız üzerinden takipçilerimize ulaşmaktadır.

Bizi takip etmeye devam edin

Rakamlarla Alkaze
Alkaze’nin danışmanlığında bugüne kadar 850 Başarılı Hibe Proje gerçekleştirildiğini biliyor muydunuz?

Örnek Ar-Ge Projesi