Ekonomi Bakanlığı Küresel Tedarik Zinciri Desteği

Ekonomi Bakanlığı 2014-8 nolu tebliği kapsamında ara mamul üreten firmaların küresel ölçekteki firmalara tedarikçi olma süreçlerinde faydalanabilecekleri destektir.

Küresel Tedarik Zinciri Yetkinlik Projeleri kapsamında destek oranı %50 ve sağlanacak maksimum destek 1 Milyon Dolar olarak belirlenmiştir. Maksimum proje süresi ise 2 senedir.

KTZ Yetkinlik Projesi kapsamında aşağıdaki desteklenecek Proje Gider Grupları desteklenir.

a) Makine, Ekipman, Donanım Alımı

b) Yurt Dışı Ofis-Depo Harcamaları

c) Yazılım Alımı

ç) Eğitim, Danışmanlık ve Müşteri Ziyaretleri

d) Sertifikasyon, Test/Analiz, Ürün Doğrulama Harcamaları

 

Alet/Teçhizat: seri üretim amaçlı kullanılmayan, ürün geliştirme, test, analiz, doğrulama, kalite kontrol veya ölçme amaçlarına hizmet edecek makine, ekipman ve donanım alımları destek kapsamındadır. Üst limit bulunmamaktadır.

 

Yurtdışı Ofis/Depo: Küresel firmanın ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda veya tedarik ve iletişim süreçlerinin aksamaması adına yurt dışında açılacak ofis ve depo için kira bedeli desteklenmektedir. Üst limit bulunmamaktadır.

 

Yazılım: Yeni yazılım tedariği veya mevcut yazılımların güncellenmesi bu destek kapsamında gerçekleştirilebilir. Üst limit bulunmamaktadır.

 

Eğitim, Danışmanlık ve Müşteri Ziyaretleri: Alınması planlanan eğitim ve danışmanlık faaliyetleri ile küresel firmaya yapılan ziyaretler desteklenmektedir. Küresel firma yetkililerinin tedarikçi firmaya yapacağı ziyaretler de bu kapsamda desteklenmektedir. Destek üst limiti 100.000 Dolar’dır

 

Sertifikasyon, Test/Analiz, Ürün Doğrulama: Test/analiz ve ürün doğrulama faaliyetleri ile ürün veya sistem sertifikasyon süreçleri bu destek kapsamında değerlendirilebilir. Üst limit bulunmamaktadır.

 

Küresel Tedarik Zinciri Yetkinlik Projeleri, seri imalat süreçlerinin iyileştirilmesinden ziyade firmanın ürün geliştirme ve test altyapısının iyileştirilmesine yönelik destek vermektedir. Buna karşın; eğitim, danışmanlık, yazılım ve sertifikasyon desteklerinden faydalanılmaktadır. KTZ Yetkinlik Projesi destek kapsamına alınan tedarikçi, proje süresi boyunca Bakanlıkça verilen aynı mahiyetteki desteklerden yararlanamamaktadır.

 

Destek Üst Limiti

Destek Üst Limiti: 1.000.000 Dolar

Destek Oranı: %50

Proje Süresi: 2 Yıl

 

Danışmanlık hizmetleri hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.

Bu ve benzer bir çok yeni haber, son dakika olarak LinkedIn ve Twitter hesaplarımız üzerinden takipçilerimize ulaşmaktadır.

Bizi takip etmeye devam edin

Rakamlarla Alkaze
Alkaze Danışmanlık’ın, bugüne kadar Türkiye’deki firmalara Ar-Ge Desteklerinden 200 Milyon TL kazandırdığını biliyor muydunuz ?

Örnek Ar-Ge Projesi