Hizmetlerimiz

Tübitak 1507   Teydeb   Tübitak destekleri   Alkaze   Hibe Proje   Hibe Danışmanlık   Danışmanlık   Tübitak 1501   Hibe Destek   Ar-Ge Merkezi   Tübitak danışmanlık   Ar-Ge   Arge Projesi   Tübitak 1511   Kosgeb   Turquality  
 Elektrik Malzemeleri ve Sistemleri Sektörüne % 100 ARGE Hibe Desteği


Ülkemiz ile komşu ülkeler arası iki taraflı, elektrik enerjisi alış verişine olanak sağlayacak “Sırt-Sırta Bağlı (Back-to-Back) Statik İki Yönlü Aktif Güç İletim Sisteminin( AA/DA/AA çevirgeç sistemi)” yerli imkânlarla tasarlanarak geliştirilmesi amacıyla TÜBİTAK tarafından 1007 KAMAG programı kapsamında %100 oranında hibe verilecektir.

        

Aşağıda yer alan konu başlıklarının dışında bir konuda Ar-Ge projesi yapmayı planlıyorsanız veya elektrik malzemeleri sektöründe geliştirmeyi düşündüğünüz diğer cihaz ve ekipmanlar için hibe fırsatını kaçırmadınız. Transformatörden, kondensatöre, elektrik trafolarından, sensörlere, elektrik sayaçlarından, şalt tesislerine kadar yapacağınız Ar-Ge faaliyetleri destek kapsamında yer alabilir. Sanayi ölçeğinde bir şirket iseniz üst limitsiz, başvuru zamanı kısıtlaması olmadan TÜBİTAK 1501 programı ile % 60’a varan oranlarda hibe desteğinden yararlanabilirsiniz. Eğer KOBİ iseniz, başvuru zamanı kısıtlaması olmadan, TÜBİTAK’ın 1507 programı ile % 75 oranında hibe alarak projenizi hayatta geçirebilirsiniz. Bu destek hakkında daha detaylı bilgi ve danışmanlık almak için lütfen tıklayınız.
     

Bize başvurarak, ücretsiz olarak projenizin TÜBİTAK çerçevesine uygunluğunu analiz edebilirsiniz. Daha detaylı bilgi ve danışmanlık almak için lütfen tıklayınız.

  

Son Başvuru Tarihi: 19 Nisan 2013

 

Çağrı Konusu ve İçeriği

Sırt-Sırta Bağlı (Back-to-Back) Statik İki Yönlü Aktif Güç İletim Sistemi ( AA/DA/AA çevirgeç sistemi)

1. En az 132 kv olan ulusal şebekelere bağlanabilecek nitelikte olmalıdır.
2. ±100 MW’lık birim sistem olarak tasarlanmalıdır.
3. Çevirgeç bölümleri (≤36kV) olacak şekilde tasarlanmalıdır.
4. Sistemin her iki ülke tarafındaki AA bölümleri ilgili ülkelerin iletim sistemlerine özel tasarım kuplaj trafoları yardımıyla bağlanmalıdır. 
5. Uygulanacak teknoloji HV IGBT veya IGCT yarı iletkenlerine dayalı olmalıdır.
6. Her bir AA/DA/AA çevirgeç birimi ±25MW gücünde olacak ve dört tanesi 125 şer MVA’lık iki kuplaj transformatörü arasında paralel olarak çalıştırılmalıdır.
7. Her bir çevirgeç birimi bir arıza durumunda otomatik olarak devre dışı kalarak sistemin ±75MW veya ±50MW veya ±25MW olarak servis vermeye devam etmesi sağlanmalıdır.
8. Çevirgeç teknolojisi olarak çok seviyeli ( Multi-level) çevirgeç topolojisi seçilmeli ve çok seviyeli çevirgeç içerisinde herhangi bir seviye devresinin arızalanması durumunda bu devre yenisi ile hemen değiştirilebilmelidir.
9. İki yönlü aktif güç akışına izin vermelidir. Sistemin her iki ülke enterkonnekte sistemine bağlı olan AA taraflarında güç kalitesi parametreleri ilgili standartlara ve yönetmeliklere uygun olmalıdır.
10. Sistemde kullanılacak kontrol sistemi sayısal tabanlı, gömülü yazılımı güncelleştirilebilir, açık kaynak kodlu ve esnek yapıda olmalıdır.
11. Kontrol sistemi bağımsız aktif/reaktif güç kontrolü, salınım sönümlendirme, primer/sekonder frekans kontrolü gibi işlevleri yerine getirebilecek şekilde tasarlanmalıdır.
12. Sistemde tesis edilecek olan kuplaj transformatörleri TEİAŞ’ın güç transformatör şartnamelerine uyumlu olmalıdır.

 

Proje Süresi
• Proje süresi en fazla 48 aydır
• Son Başvuru Tarihi: 19 Nisan 2013

 

Proje Bütçesi
Proje üst limiti bulunmamaktadır.

 

Alkaze Yenilikçi Mühendislik olarak biz, “Hibe Projeler ve Devlet Destekleri Danışmanlığı” alanında Türkiye’nin en büyük ve başarılı danışmanlık firmasıyız.  2007’den bu yana 350’i aşkın hibe proje gerçekleştirdik.TÜBİTAK, AR-GE Merkezi, KOSGEB, Kalkınma Ajansı, DTM İhracat Destekleri, Turquality  Projelerinde , müşterilerimize danışmanlık veriyor ve onların hibe desteklerden faydalanmalarını sağlıyoruz. Danışmanlığımız A’dan Z’ye projenin başından sonuna kadar müşterimizle beraber yürüme biçimindedir:

- Projenizi olgunlaştırır, proje yazımını gerçekleştirir ve ilgili kuruma sunarız.
- Projenin onay sürecinde , kurul ve hakem ziyaretlerinde yol gösterir ve kabul olasılığını artırırız.
- Kabülden sonra, proje bitene kadar bütün ara raporları, şartname vb. raporlamaları hazırlarız.
- Yeni proje fırsatları çıkar çıkmaz sizi bilgilendirir ve projelerinizi beraber kurgularız.
Projelerinizi birlikte kurgulamak ve başarı ile hayatta geçirmek için bizimle hemen iletişime geçiniz.