Hizmetlerimiz

Tübitak 1507   Teydeb   Tübitak destekleri   Alkaze   Hibe Proje   Hibe Danışmanlık   Danışmanlık   Tübitak 1501   Hibe Destek   Ar-Ge Merkezi   Tübitak danışmanlık   Ar-Ge   Arge Projesi   Tübitak 1511   Kosgeb   Turquality  
 Nanobilim, Nanoteknoloji, Malzeme ve Yeni Üretim Teknolojileri ile ilgili alanlardaki Ar-Ge projelerine Destek Çağrısı


Çağrının amacı;

ERA-NET INCOMERA kapsamında, Nanobilim, Nanoteknoloji, Malzeme ve Yeni Üretim Teknolojileri ile ilgili alanlardaki Ar-Ge projelerinin destekleneceği bir çağrı başlatılmıştır. Çağrıya katılan ülkeler arasından en az iki sanayi kuruluşunun yer aldığı projelerin desteklenmesine öncelik verilecek ve bir projenin seçilebilmesi için en az iki ülke tarafından desteklenmesi gerekecektir.

Çağrıya Katılan Ülkeler:

Türkiye, Belçika (Wallonia Bölgesi), Fransa (Alsace ve Nord-Pas de Calais-Picardie Bölgeleri), Almanya, İzlanda, Yunanistan (Western Greece), İtalya (Piemonte Bölgesi), Romanya ve İspanya’dır

ÇAĞRI KONULARI:

Çağrı kapsamında aşağıda belirtilen konularda “laboratuvar prototipi aşaması tamamlanmış ve pilot üretim ve/veya son kullanıcı tarafından kullanılabilecek ürün oluşturma aşamasına gelmek için yapılacak Ar-Ge çalışmalarını içeren projeler” için başvuru yapılması beklenmektedir:

 Nanobilim ve nanoteknolojiler – Maddenin nano seviyede çalışılması ve işlenmesi; yeni ürün üretilmesinde uygulanması, üretim süreçlerinin geliştirilmesi.

Malzeme – Yeni ürün ve süreçler için yenilikçi ve akıllı malzemeler kullanımı. Örneğin: polimerik (filmler vb.) veya seramik veya metal tabanlı, yapılandırılmış (tekstil vb.) veya katmanlı (kompozitler vb.) veya malzemenin iyileştirilmesi (kaplama vb.).

Yeni Üretim Teknolojileri
– Güvenlik ve çevre gereklerini yerine getirecek şekilde yeni üretim teknolojileri geliştirilmesi. (laboratuvar prototip üretim sürecinden pilot üretim sürecine kadar)

Çağrıya İlişkin Özel Şartlar:
Çağrı Kapanış Tarihi:  15 Nisan 2016

Detaylı bilgi ve Uzman Danışmanlık ekibimize buradan ulaşabilirsiniz

Bu ve benzer bir çok yeni haber, son dakika olarak LinkedIn ve Twitter hesaplarımız üzerinden takipçilerimize ulaşmaktadır.

Bizi takip etmeye devam edin…

Rakamlarla Alkaze

Alkaze’nin danışmanlığını yaptığı TÜBİTAK AR-GE projelerinde %91,4 proje kabul başarısına ulaştığını biliyor muydunuz?

Örnek Ar-Ge Projesi