Hizmetlerimiz

Tübitak 1507   Teydeb   Tübitak destekleri   Alkaze   Hibe Proje   Hibe Danışmanlık   Danışmanlık   Tübitak 1501   Hibe Destek   Ar-Ge Merkezi   Tübitak danışmanlık   Ar-Ge   Arge Projesi   Tübitak 1511   Kosgeb   Turquality  
 TÜBİTAK Projelerinde ve Teknoparklarda SGK Desteği Üst Limiti Kaldırıldı

5746 Sayılı Ar-Ge Kanununa göre, firmalar TÜBİTAK Projeleri Hibe desteklerinin yanı sıra, Kurumlar Vergisi, Gelir Vergisi, Damga Vergisi ve SGK Primi İşveren Payı gibi vergisel kalemlerde indirim hakkına sahiptir. Belirtilen destek kalemlerinden hem TÜBİTAK projesi gerçekleştiren, Hem Ar-Ge Merkezi olan, hem Teknopark’ta ofisleri bulunan firmalar yararlanma hakkına sahiptir.

Firmaların yararlanmaya hak kazandıkları vergisel indirim avantajlarının arasında yalnızca SGK primleri için aldıkları destekler, 5 yıl süre sınırlamasıyla Maliye Bakanlığı bütçesine konulan ödenek ile karşılanmaktaydı.

Yapılan değişiklik ile, TÜBİTAK Projeleri kapsamında çalışmalar yürüten Ar-Ge ve destek personellerinin gerçekleştirdikleri Ar-Ge faaliyetleri sonucu elde ettikleri ücretler üzerinden hesaplanan sigorta primi işveren payının yarısı, her bir çalışan için kazanılan 5 yıl süreli desteklerini, yeni düzenleme ile süre sınırlaması olmaksızın 2023 yılına kadar devam ettirebilecekler.

TÜBİTAK Projesi başlatmayı düşünüyorsanız ve ya TÜBİTAK ProjeTÜBİTAK Proje Hibe Destekleri hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ar-Ge Merkezi olmak için ve ya Ar-Ge Projeleriniz ile Ar-Ge faaliyetleriniz ile ilgili danışmanlık desteği için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Teknopark’ta yer alıyorsanız ve vergi konusunda danışmanlık desteğimizden yararlanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


11 Eylül 2014 tarihinden itibaren uygulanmaya başlanan düzenlemeler çerçevesinde, Ar-Ge destek personelinin ücretleri üzerinden yararlanılan sigorta primi işveren hissesi desteğinin 5746 sayılı Ar-Ge Kanunun geçerlilik tarihi olan 31.12.2023’e kadar devam etmesi söz konusudur.

5746 sayılı Ar-Ge Kanunu Vergi Danışmanlığı hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.