Hizmetlerimiz

Tübitak 1507   Teydeb   Tübitak destekleri   Alkaze   Hibe Proje   Hibe Danışmanlık   Danışmanlık   Tübitak 1501   Hibe Destek   Ar-Ge Merkezi   Tübitak danışmanlık   Ar-Ge   Arge Projesi   Tübitak 1511   Kosgeb   Turquality  
 Tübitak Ar-Ge Projeleri Kabul Rakamlarında Ekim 2013’te Büyük Artış !

TÜBİTAK, 2013 yılı Ekim ayı içerisinde 94 tanesi KOBİ olmak üzere 130 firmaya Ar-Ge konusunda % 75’e varan oranlarda destek verdi. Desteklenen firmaların % 26 Makine, % 21 İmalat, % 7 Elektronik, % 6 Bilişim, %5 Yazılım, %5 Otomotiv, % 5 İlaç, % 4 Gıda ve diğer sektörlerden oluşmaktadır. TÜBİTAK tarafından verilen desteklerin bütün sektörleri kapsadığı ve özellikle yurtdışında var olan ama Türkiye’de üretilmeyen konulara yönelik olduğu görülmektedir.

Arçelik, Avea, Ericson, Federal Elektrik, Anadolu Cam, Ford, Kordsa, Renault, Pulver Kimya, Turkcell gibi sanayi şirketlerinin yanı sıra ağırlıklı KOBİ ölçeğinde ki firmaların olduğunu görüyoruz. Düşünülenin aksine TÜBİTAK-TEYDEB bünyesinde daha önce hiç başvuru yapmamış firmaların, başvuruları da en az daha önce Ar-Ge projesi yapmış firmalar kadar kabul edilmektedir  2013 Ekim ayında Alkaze’nin danışmanlığı sonucu Tübitak tarafından desteklenen bazı projelerimiz; Turkuaz Baskı, Technocast Otomotiv, Elektromet Endüstri Ürünleri, Elektropak Elektrik, Kunt Elektronik, Kama Hidrolik , Kama Vinç ve Federal Elektrik’dir.

Bunun istatistiki olarak göstergesi 2004 ile 2012 yılları arasında KOBİ proje başvuru sayısı 6,6 katına çıkmasıdır. Geçen sene ilk altı aylık süreçten başvuruda bulunan 853 firmanın 411'i ilk kez Ar-Ge desteğinden yararlanmak üzere başvurmuş ve kabul edilmiştir. Bugüne kadar hiç Ar-Ge projesi yapmadıysanız harekete geçmeniz için tam zamanı, TÜBİTAK’ın desteklerinden yararlanmak için bizimle hemen iletişime geçiniz.


Başvuru zamanı kısıtlaması olmadan hibe desteklerinden yararlanmak için sanayi ölçeğinde ki şirketlerin TÜBİTAK 1501 Sanayi Ar-Ge programına, Kobi ölçeğinde ki firmaların TÜBİTAK 1507 Kobi Ar-Ge başlangıç programına bakmalarını öneriyoruz.


Alkaze Yenilikçi Mühendislik olarak biz, “Hibe Projeler ve Devlet Destekleri Danışmanlığı” alanında Türkiye’nin en büyük ve başarılı danışmanlık firmasıyız.  2007’den bu yana 350’i aşkın hibe proje gerçekleştirdik.TÜBİTAK, AR-GE Merkezi, KOSGEB, Kalkınma Ajansı, DTM İhracat Destekleri, Turquality  Projelerinde , müşterilerimize danışmanlık veriyor ve onların hibe desteklerden faydalanmalarını sağlıyoruz. Danışmanlığımız A’dan Z’ye projenin başından sonuna kadar müşterimizle beraber yürüme biçimindedir:

- Projenizi olgunlaştırır, proje yazımını gerçekleştirir ve ilgili kuruma sunarız.
- Projenin onay sürecinde , kurul ve hakem ziyaretlerinde yol gösterir ve kabul olasılığını artırırız.
- Kabülden sonra, proje bitene kadar bütün ara raporları, şartname vb. raporlamaları hazırlarız.
- Yeni proje fırsatları çıkar çıkmaz sizi bilgilendirir ve projelerinizi beraber kurgularız.
Projelerinizi birlikte kurgulamak ve başarı ile hayatta geçirmek için bizimle hemen iletişime geçiniz.