Hizmetlerimiz

Tübitak 1507   Teydeb   Tübitak destekleri   Alkaze   Hibe Proje   Hibe Danışmanlık   Danışmanlık   Tübitak 1501   Hibe Destek   Ar-Ge Merkezi   Tübitak danışmanlık   Ar-Ge   Arge Projesi   Tübitak 1511   Kosgeb   Turquality  
 TÜBİTAK Destekleri Artarak Devam Ediyor

TÜBİTAK, 2013 yılı Haziran ayı içerisinde 107 tanesi KOBİ olmak üzere 129 firmaya Ar-Ge konusunda % 75’e varan oranlarda destek verdi. Desteklenen firmaların %25 Makine, % 16 Bilişim, %6 Elektronik, % 5 Otomotiv, % 4 Gıda ve diğer sektörlerden oluşmaktadır. TÜBİTAK tarafından verilen desteklerin bütün sektörleri kapsadığı ve özellikle yurtdışında var olan ama Türkiye’de üretilmeyen veya geliştirilmemiş konulara yönelik olduğu görülmektedir.

Haziran ayı içerisinde desteklenen firmaların arasında Makel, İhlas, Turkcell, Anadolu Isuzu, Deva Holding gibi sanayi şirketlerinin yanı sıra ağırlıklı KOBİ ölçeğinde ki firmaların olduğunu görüyoruz. Düşünülenin aksine TÜBİTAK-TEYDEB bünyesinde daha önce hiç başvuru yapmamış firmaların, başvuruları da en az daha önce Ar-Ge projesi yapmış firmalar kadar kabul etmektedir. Bunun istatistiki olarak göstergesi geçen sene ilk altı aylık süreçten başvuruda bulunan 853 firmanın 411'i ilk kez Ar-Ge desteğinden yararlanmak üzere başvurmuş ve kabul edilmiştir. Bugüne kadar hiç Ar-Ge projesi yapmadıysanız harekete geçmeniz için tam zamanı, TÜBİTAK’ın desteklerinden yararlanmak için bizimle hemen iletişime geçiniz.

Alkaze Danışmanlık firmasının ana faaliyet alanını başta TÜBİTAK destekleri olmak üzere birçok ulusal ve uluslararası kurumlar tarafından verilen hibe ve teşviklerden müşterilerinin yararlanmasını sağlamaktır. Bu kapsamda başvurulan kaynak için gerekli olan tüm dosya hazırlığı, raporlama ve sunum faaliyetleri ile başvuru yürütme işlemleri Alkaze uzmanları tarafından verilmektedir. Ayrıca Ar-Ge projelerinde başvurunun kabulü kadar kabul sonrası yürütme ve izleme faaliyetleri de önem taşımaktadır. Özellikle TÜBİTAK-TEYDEB’ in vermiş olduğu desteklerde aylık ve/veya dönemler bazında hazırlanan raporlar alınacak olan desteklerin miktarını ve projenin verimliliğini ciddi oranda etkilemektedir. Bugüne kadar 400’ü aşkın projeyi başarı ile gerçekleştirmiş olan Alkaze danışmanlık olarak, AR-GE projelerinizi birlikte kurgulamak ve başarı ile hayatta geçirmek için bizi hemen arayınız.

Kaynak:TÜBİTAK