Hizmetlerimiz

Tübitak 1507   Teydeb   Tübitak destekleri   Alkaze   Hibe Proje   Hibe Danışmanlık   Danışmanlık   Tübitak 1501   Hibe Destek   Ar-Ge Merkezi   Tübitak danışmanlık   Ar-Ge   Arge Projesi   Tübitak 1511   Kosgeb   Turquality  
 Yurt Dışı Fuar Destekleri Hk. (2017/4 Sayılı Karar)

T.C. Ekonomi Bakanlığından alınan 07 Nisan 2017 tarihli yazıda; 2017/4 sayılı "Yurt Dışında Gerçekleştirilen Fuar Katılımlarının Desteklenmesine İlişkin Kararın 07 Nisan 2017 tarihli ve 30031 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanmış olduğu bildirilmiştir.
01.07.2017 tarihinden itibaren düzenlenecek fuarlara katılımlar için yürürlüğe girecek olan söz konusu Kararın önemli hususlarına ilişkin açıklamalar aşağıda yer almaktadır.

Açıklamalar:

 
1- T.C Ekonomi Bakanlığı (İhracat Genel Müdürlüğü) tarafından belirlenerek Bakanlık resmi web sayfasında yayımlanacak olan “Desteğe Esas Tutar”; yer kirası, nakliye, ulaşım ve standa ilişkin giderlere karşılık olarak katılımcı şirkete metrekare bazında ödenecek bedel olarak tanımlanmıştır.
 
2- Milli katılımı desteklenen yurt dışı fuar organizasyonlarında, “Desteğe Esas Tutar” her fuar için ayrı ayrı belirlenir.
 
3- Bireysel katılımı desteklenen sektörel nitelikli uluslararası fuarlarda, “Desteğe Esas Tutar” her fuar için ayrı ayrı belirlenebileceği gibi ülke ve/veya sektör bazında da belirlenebilir.
 
4- Daha önce ABD Doları cinsinden belirlenmiş olan fuar bazında ödenecek destek tutarı üst limitleri, Türk Lirası cinsinden genel nitelikli fuarlar için 50.000TL, sektörel nitelikli fuarlar için 75.000TL, Bakanlıkça belirlenen prestijli fuarlar için ise 250.000TL olarak belirlenmiştir.
 
5- Destek üst limitleri her takvim yılı başında (TÜFE + Yİ-ÜFE)/2 oranında güncellenecektir.

Projelerinizi birlikte kurgulamak ve başarı ile hayatta geçirmek için bizimle hemen iletişime geçiniz.

Danışmanlığımız A’dan Z’ye projenin başından sonuna kadar müşterimizle beraber yürüme biçimindedir:


- Projenizi olgunlaştırır, proje yazımını gerçekleştirir ve ilgili kuruma sunarız.
- Projenin onay sürecinde , kurul ve hakem ziyaretlerinde yol gösterir ve kabul olasılığını artırırız.
- Kabülden sonra, proje bitene kadar bütün ara raporları, şartname vb. raporlamaları hazırlarız.
- Yeni proje fırsatları çıkar çıkmaz sizi bilgilendirir ve projelerinizi beraber kurgularız.


Detaylı bilgi ve Uzman Danışmanlık ekibimize buradan ulaşabilirsiniz


Bu ve benzer bir çok yeni haber, son dakika olarak LinkedIn ve Twitter hesaplarımız üzerinden takipçilerimize ulaşmaktadır.

Bizi takip etmeye devam edin…


Rakamlarla Alkaze

Alkaze Danışmanlık’ın, bugüne kadar Türkiye’deki firmalara Ar-Ge Desteklerinden 200 Milyon TL kazandırdığını biliyor muydunuz ?

Örnek Ar-Ge Projesi