Hizmetlerimiz

Tübitak 1507   Teydeb   Tübitak destekleri   Alkaze   Hibe Proje   Hibe Danışmanlık   Danışmanlık   Tübitak 1501   Hibe Destek   Ar-Ge Merkezi   Tübitak danışmanlık   Ar-Ge   Arge Projesi   Tübitak 1511   Kosgeb   Turquality  
 Alkaze Yenilikçi Mühendislik olarak biz, “Hibe Projeler ve Devlet Destekleri Danışmanlığı” alanında Türkiye’nin en büyük ve başarılı danışmanlık firmasıyız. 2007’den bu yana 350’i aşkın hibe proje gerçekleştirdik. TÜBİTAK, AR-GE Merkezi, KOSGEB, Kalkınma Ajansı, DTM İhracat Destekleri, Turquality Projelerinde , müşterilerimize danışmanlık veriyor ve onların hibe desteklerden faydalanmalarını sağlıyoruz.  

Projelerinizi birlikte kurgulamak ve başarı ile hayatta geçirmek için bizimle hemen iletişime geçiniz.

  

NMP / INNOSHADE Projesi

Özel Parçalar ve Özel Üretimler için Esnek ve Verimli Üretim Sistemleri Geliştirilmesi- INNOSHADE
 
Ev aletlerinde, araç parçalarında veya lens uygulamalarında kullanılabilen elektrokromik cihazların belli başlı bazı dezavantajları bulunmaktadır.  Üretimlerinde karşılaşılan zorluklar, maliyet fazlalığı ve yavaş yanıt süresi bu malzemelerin kullanımını kısıtlayıcı etkiler olabilmektedir. 7. ÇP Nanoteknolojiler-bilimler, Malzemeler ve Yeni Üretim Teknolojileri (NMP) alanında desteklenen INNOSHADE projesinin genel amacı, elektrokromik cihazlarda kontrol edilebilir ışık geçirgenliği sağlayarak, üretimde düşük enerji ihtiyacı ve düşük maliyet avantajı elde etmektir. Almanya’dan Fraunhofer-Gesellschaft tarafından koordine edilen projede, Türkiye’den endüstriyel ortak-teknoloji geliştirici ve son kullanıcı olarak ARÇELIK A.Ş. yer almaktadır. Kendi teknolojisi ile geliştirdiği ürünleriyle, beyaz eşya sektörünün lider markası olan Arçelik, yenilikçi yapısı, teknolojiye ve Ar-Ge’ye yaptığı yatırımlarla ürün yelpazesini sürekli zenginleştirerek standartları takip eden değil, standartları oluşturan bir şirkettir. 48 ay sürecek olan INNOSHADE projesine sağlanacak olan toplam destek bütçesi yaklaşık 7.7 Milyon Avro’dur  ve ARÇELİK A.Ş’nin projedeki bütçesi yaklaşık 260.800 Avro’dur.

  

Projenin detaylarını TÜBİTAK sitesinden inceleyebilirsiniz.